ФУДБАЛ

СРПСКА ЛИГА ,,ИСТОК"

У комшијском дербију на ,,Росуљи"

ВЛАСИНА САВЛАДАЛА ЛЕСКОВАЧКУ СЛОГУ

Фудбалери Власине у комшијском дербију на својој ,,Росуљи" савладали су комшијску екипу лесковачке Слоге резултатом 2:1. После прошлонедељне победе, истоветним резултатом,  на гостовању у Мешеву, ово је друга узастопна победа власотиначког српсколигаша, а у исто време, можда, и најава бољих резултата. Да ли ће бити тако, показаће већ наредни меч, а то је гостовање Власине у Пироту, где ће за ривала имати дојучерашњу прволигашку екипу Радничког.

На трибинама фудбалске ,,Росуље" сусрет је пратило преко 500 гледалца жељних добре игре и наде да фудбалери Власине могу и морају да имају боље такмичарске резултате и који би их позионирали у самом врху табеле српсколигашког ,,Истока". У првом полувремену скоро да и није било правих прилика за постизање поготка, тако да су оба голмана уживали у топлини сунчевих зрака, помало неуобичајно за ово време, и виском дневном темпертуром.

У наставку другог дела игре, домаћи играчи заиграли су са пуно више агресивности на свим деловима терена, не дајући прилику да гости из Лесковца и мало предахну. Као плод такве игре у 50.минуту Власина стиже до вођста од 1.0, а стрелац поготка био је, а ко би други, аако не, Александар Стојковић, који је још једном показао да се ради о расном стрелцу који зна и уме да матира противничког голмана и то у тренуцима када је то најпотребније. Фудбалери Слоге после примљеног гола, немајући шта да изгубе, кренули су мало више  са офанзивнијом игром, што је омогућило играчима Власине више простора за игру. Да су којим случајем нападачи ,,Росуљаца" били сконцентрисанији пред голом врло доброг голмана гостију Јанићијевића победа домаћина била би изражена и већим резултатом.  Нападачки тандем Стојковић и Ђокић био је перманентна опасност за одбрану гостију, пропустивши неколико прилика да се још која лопта нађе у мрежи гостију.

У фудбалу је најважнији, а у исто време и најтежи задатак савладати противничког вратара, али Александар Стојковић тај занат добро је испекао, тако је са лакоћом надмудрио своје противнике из одбранне гостију и у 71.миниту довео Власину у вођство од 2:0. Многи смтрају да је вођство од два гола најопасније у фудбалу, што се показало и у недељном мечу. У 89.минуту Слога преко Здравковића смањује резултат на 2:1, а у надокнади времена имали су добру прилику да чак и пораванају резултат, што би било потпуно незаслужено према приказаној игри у току читаве утакмице.

У победи над екипом Слоге на терену су учествовали следећи играчи Власине: Марковић, Маринковић, Пејчић (Стојановић), Влајковић, А. Стојковић, Пекић (В.Стојковић), Милић, Смиљковић, Милошевић (Митровић), Миљковић.

Стадион Власине на ,,Росуљи".

Гледалца: 500.

Судија: Марко Ћирић (Пирот)

Стрелци:  А . Стојковић у 50 и 71.минуту за Власину, а Здравковић у н89.минуту за Слогу.

Жути картони: Милошевић и Маринковић (Власина), Стојковић и Костић (слога).